Amazon Kargo Sorgulama - Kargo Nerede | Türkiyedeki Bütün Kargo Şubelerinin İletişim Bilgileri

Amazon Sitesinden Kargo Takibi Yapma

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Amazon, dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. 1994 yılında kurulmuş olan siteden ilk defa alışveriş yapanlar Amazon kargo sorgulama nasıl yapılırı net olarak bilemeyebilir. amazon.de’den alışveriş yapanların ürünleri büyük ihtimalle UPS i-parcel tarafından teslim edilmektedir. Bundan dolayı Amazon takip kargo yapacak olanların UPS i-parcel veya sitesinin kendi sayfasındaki işlemleri takip etmesi gerekir.

amazon.de sitesinde Amazon kargo sorgula yapmak oldukça basittir. Sitedeki hesap açıldığında kullanıcının karşısına bir ilerleme çubuğu çıkmaktadır. Bu ilerleme çubuğunda günlük kargo ile ilgili gelişmeler yer alır. Teslimat gününe kadar bütün aşamaları ile kargonun durumu bildirilir. Hesaptaki ilerlemeleri takip eden kişi kargosunun kendisine ne zaman ulaşacağını tahmin edebilir.

UPS i Parcel İle Takip

Ülkemizden birçok kişi amazon.de sitesinden alışveriş yapmaktadır. Sitenin dünya çapındaki şirketlerin ürünlerini satıyor olması farklı ve çeşitli ürünler bulabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Amazon kargo sorgulama, UPS i Parcel üzerinden de yapılabilir. Alınan ürün yola çıktıktan sonra İngiltere’ye ulaşıyor. İngiltere’den ülkemize gönderiliyor.

İngiltere’ye geçinceye kadar Amazon takipsiz kargo statüsünü giriyor ki bu süreçte bir takip söz konusu olamıyor. Ürün İngiltere’ye ulaştıktan sonra kargonun takibi, UPS i Parcel’in kendi sitesi üzerinden yapılır. amazon.de sitesinden alınan kargo takip numarası kullanılarak i parcel’in kendi sitesine girilerek Türkiye’ye gelinceye kadarki süre takip edilir. Türkiye’ye geldikten sonra PTS üzerinden takip gerçekleştirilir. PTS ise son zamanlarda kargoları Aras Kargo aracılığı ile sahiplerine ulaştırmaktadır.