Aliexpress Kargo Takip ve Sorgulama

Aliexpress Kargo Takip ve Sorgulama

Aliexpress Kargo Sorgulama Numarası Nerden Alınır?

Merkezi Çin’de olan Aliexpress, büyük küçük her türlü ürünün satışını yapmaktadır. Dünya üzerindeki birçok yerden alışveriş imkanı veren firma ülkemizde de aktiftir. Dünya çapındaki küçük veya büyük firmaların ürünlerini aldıktan sonra Aliexpress Kargo sorgulama yapılarak ürünün nerde olduğu ve ne zaman geleceği takip edilebilir. Aliexpress’ten alınan ürünler ülkemize PTT tarafından dağıtılmaktadır.

Aliexpress kargo sorulama ptt için takip numarasına ihtiyaç vardır. Takip numarası için;

  • Aliexpress sayfasını açıp hesabınıza girin
  • My orders kısmına ve ardından View Details kısmına tıkayın
  • Tracking Number kısmında baş ve son harfi gözüken Aliexpress Kargo takip numarasına ulaşılır.

Aliexpress kargo nasıl takip edilir?

Siteden alışveriş yapıldığında Aliexpress kargo sorgulama iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi takip numarası ile internet sayfası üzerinden takibin yapılmasıdır. Yukarıda belirtildiği gibi takip numarası alındıktan sonra aynı sayfada bulunan View Delivery Detail kısmı tıklanır. Bu kısma takip numarası yazılarak kargonun takibi gerçekleştirilir. Takip numarası kullanılarak PTT sitesinden de kargo takibi yapılabilir.

İkinci Aliexpress gönderi sorgulama ise telefonlara indirilen uygulama ile gerçekleştirilir. Çok kullanışlı ve basit olan uygulamayı kullanabilmek için öncelikle akıllı cihaza indirmek gerekiyor. Aliexpress sitesinden kopyalanan takip numarası ekranda bulunan uygun yere yapıştırıldığında anında uygulama aktif hale gelir. Uygulama anlık bildirim yapmaktadır. Anlık yapılan bilgilendirme ile kişi kargosunun nerde olduğu hakkında hemen bilgi sahibi olur.

 

Arananlar:
aliexpress te kargo takipaliexpress kargo takipçin gönderi takibiALİ EKSPRES KARGO TAKİPali express göndei takipali express kargo sorgulaaliexpress gönderi sorgulamaaliexpress sorgulamagönderi sorgulama aliexpres